Młode Opole i technologie IT

Stowarzyszenie Alumni wraz z Konsulatem USA w Krakowie zaprosiło młodzież ze szkół średnich z Opola i województwa opolskiego na seminarium: Rozwój technologii IT w 100 letniej historii relacji polsko-amerykańskich. Spotkanie odbyło się 19 marca br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.
Seminarium zorganizował Marek Mendel, członek Stowarzyszenia a zarazem założyciel Byczyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego Tarcza. Zaprosił młodzież licealną, aby opowiedziała swoimi słowami o rozwoju technologii IT oraz o 100 latach relacji polsko-amerykańskich. Wynikiem tego były następujące prezentacje: Modern IT technologies in Polish-American contacts, Sztuczna inteligencja, Kierunki milowe w IT, Inteligentne miasta w dobie hackerów. Poza tym swoją prezentację miał Piotr Koziol, szef Fundacji Kwitnące Talenty i członek Stowarzyszenia, który mówił o 3T czyli talencie, tolerancji i technologii.
Po seminarium, członkowie Stowarzyszenia którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, poszli do restauracji Cztery Pory Roku w Opolu, aby bliżej poznać się i porozmawiać o swoich projektach, w mniej formalnym środowisku.