Obchody 248 rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz 50-lecia utworzenia Konsulatu Generalnego USA w Krakowie

Uroczystości te odbyły się w Forcie Kleparz w Krakowie. O oprawę artystyczną obchodów zadbał Topside Brass Band – sekcja dęta orkiestry Marynarki Wojennej USA w Europie i Afryce. Nie obyło się bez tradycyjnych potraw, przekąsek oraz napojów i alkoholi. Wszystko w amerykańskich duchu.

Najważniejszym momentem uroczystości było wspólne odsłuchanie hymnu Stanów Zjednoczonych oraz Polski w obecności Marka Brzezińskiego – Ambasadora U.S. Embassy Warsaw oraz Erin Nickerson – Konsul U.S. Consulate General in Krakow.
Świętowanie tych dwóch ważnych wydarzeń było znakomitą okazją do spotkania się z członkami i członkiniami Stowarzyszenia Alumni, uczestnikami programów Departamentu Stanu USA, partnerami Stowarzyszenia m. in. z Ambasady USA w Polsce, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi.
God bless America!