Międzynarodowa Konferencja: „US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”

W ostatnich dniach czerwca (28-29) w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”, która była zorganizowana przez Szkołę Prawa Amerykańskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Columbus School of Law Catholic University of America w Waszyngtonie. Stowarzyszenie Alumni było Honorowym Patronem tego wydarzenia.

Głównym celem dwudniowej konferencji było skonfrontowanie europejskich i amerykańskich wyzwań i perspektyw dotyczących ESG. Nie zabrakło także okazji do wymiany doświadczeń w środowisku polsko- amerykańskiego prawa i biznesu. Cieszymy się, że jedną z panelistek była członkini Stowarzyszenia, Ewa Całus – pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. edukacji klimatycznej.
Konferencja była wydarzeniem pełnym wartościowej wiedzy prawniczej, z wyjątkowym gronem gości z Polski i Stanów Zjednoczonych, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Była także świetnym miejscem do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i akademickich. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji i dalszych dyskusji na temat tworzenia zrównoważonego świata!

Ślemy wyrazy uznania dla twórców konferencji za ich wkład w organizację wydarzenia oraz jego merytoryczny poziom. A jednym z nich był Fulbrighter oraz członek Stowarzyszenia – Łukasz Chyła. Brawo.