Wyjazd Alumnów do Krapkowic

Już po raz drugi w tym roku Alumni wspólnie spędzili weekend. Tym razem wyjechaliśmy na Opolszczyznę, w dniach 5,6,7 października 2018 r., by spędzić piękny, słoneczny i bogaty w atrakcje czas w Krapkowicach. Pośród uczestników mieliśmy specjalnego gościa, Mariusza Tomakę. Jest on prezesem Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy, która jest partnerem naszego Stowarzyszenia.

Podczas całego pobytu gościny udzielił nam Zamkowy Młyn, nasza kwatera główna podczas seminarium, wspólnych posiłków i zabawy.

Program pobytu był bardzo bogaty. A zadbała o niego Dorota Michniewicz-Rybarz – wieloletnia dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM Opola, miłośniczka Opolszczyzny, jej przyrody i zabytków. To za jej namową odwiedziliśmy Pałac w Mosznej (zwiedziliśmy wnętrza pałacu, przeszliśmy się po przepięknych ogrodach i zaglądnęliśmy do przypałacowego „zwierzyńca”) oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (obowiązkowe miejsce dla każdego fana polskiej muzyki rozrywkowej).

Jedno popołudnie poświęciliśmy Stowarzyszeniu. Podczas zebrania Alumnów Dorota Michniewicz-Rybarz opowiedziała nam o Opolszczyźnie i pokazała film promujący to wspaniałe województwo. Rafał Pieprzyk, przypomniał o wydarzeniach z życia Stowarzyszenia w 2018 r. i mówił o planach na przyszłość. Andrzej Kozina przeprowadził ciekawy wykład na temat negocjacji makiawelicznych, a pośród uczestników przeprowadził test, na ile jesteśmy „makiaweliczni” w swoim postępowaniu. A na koniec Mariusz Tomaka przybliżył nam Radę Współpracy oraz przedstawił ewentualne pola współdziałania na przyszłość.

Nasz pobyt trwał prawie trzy dni. Atmosfera była wspaniała, humory nam dopisywały znakomicie, a pogoda wybitnie nas rozpieszczała. Ten wspólny czas minął zbyt szybko i już się nie możemy doczekać powrotu na kolejny wspólny weekend na Opolszczyźnie.