American Day w Katowicach

American Day 2018 zakończony. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprosiła do swojej siedziby ludzi biznesu, nauki i wszystkich zainteresowanych relacjami polsko-amerykańskimi, aby porozmawiać o amerykańskiej polityce gospodarczej oraz wsparciu dla MSP przy wejściu na rynek amerykański. Stowarzyszenie było partnerem tego wydarzenia.

http://www.katowice.tvp.pl/37514027/polskoamerykanska-wspolpraca-zmiany-w-prawie-celnym-stanow-zjednoczonych


Gościem specjalnym American Day 2018 był Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler oraz przedstawiciele sekcji ekonomicznych: Tom Zia z Konsulatu Generalnego w Krakowie oraz Charles R. Ranado z Ambasady USA w Warszawie.
Tematem przewodnim sesji była: „Nowa polityka celna USA – Czy Ameryka zamknie się na świat?”. W debacie uczestniczyli eksperci z RIG Katowice, AmCham Kraków&Katowice, USA-Polish Trade Council oraz przedsiębiorcy, którzy zaprezentowali dobre praktyki oraz doświadczenia współpracy pomiędzy polskimi i amerykańskimi przedsiębiorstwami.
Ważnym punktem American Day 2018 była też inauguracja działań AmCham w Katowicach. Otwarcia dokonał Jacek Drabik, szef AmCham Kraków&Katowice.
Obrady plenarne zakończyły się lunchem oraz sesją networkingową dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych. Niezwykle cieszy, że członkowie Stowarzyszenia tak licznie brali udział w obradach.
Podziękowania za organizację wspaniałej i wartościowej imprezy należą się RIG w Katowicach oraz Panu Przemysławowi Grzywie za profesjonalne prowadzenie obrad. Podziękowania należą się również Panu Marcinowi Krupie, Prezydentowi Miasta Katowic, za objęcie imprezy swoim patronatem.