Wystawa i koncert w Opolu

1 grudnia 2018 roku w Filharmonii Opolskiej odbył się koncert fortepianowy pt. „100 lat razem. Uczcijmy Herberta Hoovera”. Był to wyjątkowy koncert wspólnie zorganizowany przez Stowarzyszenie Alumni i Konsulat Generalny USA w Krakowie. Partnerami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Opolskiego oraz Filharmonia Opolska.

Gwiazdą wieczoru był znakomity amerykański pianista, uczestnik Konkursu Chopinowskiego, Neal Larrabee. Artysta zagrał wybrane utwory z repertuaru I.J. Paderewskiego, F. Chopina, S. Barbera i L.M. Gottschalka. Koncert był poprzedzony wystawą oraz projekcją filmu o dokonaniach Herberta Hoovera. Hoover był wielkim filantropem, organizatorem pomocy materialnej i humanitarnej skierowanej do Narodu Polskiego w I połowie XX wieku. Był też 31. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Koncert oraz wystawa były zorganizowane w ramach 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Szczególne podziękowania należą się członkini naszego Stowarzyszenia, Dorocie Michniewicz-Rybarz, która zorganizowała to wspaniałe wydarzenie. Więcej o nim możecie przeczytać i posłuchać pod linkami:

http://radio.opole.pl/101,260204,miedzynarodowym-jezykiem-muzyki-uczczono-100-lec ,

https://opole.tvp.pl/40278276/strefa-kultury-odc-156 (od minuty 16:32)