Weekend nad Soliną

W dniach 6,7,8 kwietnia 2018 r. Alumni spotkali się w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, aby wspólnie spędzić piękny, słoneczny i bogaty w atrakcje długi weekend.

Gościny w tych dniach udzielił nam Pensjonat „Eskapada”, który specjalnie dla nas otworzył swoje pokoje, taneczny parkiet oraz znakomitą kuchnię. W dniu przyjazdu rozpoczęliśmy sezon grillowy.

Program pobytu był bardzo bogaty. A zadbał o niego Wojciech Blecharczyk – wieloletni burmistrz miasta Sanoka, doktor nauk o ziemi, fascynat przyrody oraz 'dziecko’ Podkarpacia. To za jego namową odwiedziliśmy zaporę wodną nad Soliną (zwiedziliśmy serce zapory, jej najgłębsze miejsca oraz koronę zapory), zaporę w Myczkowcach, Zamek w Sanoku (Muzeum Historyczne ze zbiorami wspaniałych ikon oraz wybitnych prac Zdzisława Beksińskiego), Skansen czyli Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz sanocki rynek z jej kolorowymi atrakcjami.

Podczas pobytu był też czas dla Stowarzyszenia. Podczas popołudniowego spotkania Alumnów Wojciech Blecharczyk opowiedział o Podkarpaciu, ziemi sanockiej i swojej ostatniej pasji, czyli Smart Cities. Rafał Pieprzyk, w związku ze zbliżającym się Walnym Zebraniem przypomniał o wydarzeniach z życia Stowarzyszenia w 2017 r., planach na przyszłość i rozwoju „Alumnowej rodziny”. Na koniec każdy z uczestników opowiedział o swoich doświadczeniach z wyjazdu do USA.

Cały pobyt trwał prawie trzy dni, ale w związku ze wspaniałą i słoneczną pogodą, znakomitym jedzeniem i wyśmienitymi trunkami, bogatym programem i wspaniałym towarzystwem, to był czas, który minął zdecydownia zbyt szybko.

Mamy nadzieję na powrót do tej podkarpackiej krainy!