Seria wywiadów: „My American Experiences”

Rozpoczynamy nową serię pod wspólnym tytułem: „My American Experiences”.

To nowy projekt, w ramach którego będziemy rozmawiali z osobistościami polskiego życia publicznego, społecznego, gospodarczego, kulturalnego i politycznego, które były uczestnikami programów Departamentu Stanu USA (m.in. Programu Fulbrighta, IVLP, Edward R. Murrow Program, Hubert H. Humphrey Fellowship Program i innych). Spytamy gości o doświadczenia wyniesione z pobytu w USA oraz wpływ tych doświadczeń na ich życie publiczne, karierę zawodową lub naukową.

 

Janina Ochojska to europarlamentarzystka, działaczka humanitarna, twórczyni Polskiej Akcji Humanitarnej. W Polsce stworzyła akcję dożywiania dzieci w szkołach „Pajacyk” oraz stała się ważnym głosem reprezentującym osoby niepełnosprawne i rodziny osób upośledzonych. Od 2019 roku zasiada w Parlamencie Europejskim jako członkini frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Janina Ochojska była też uczestnikiem programu IVLP w 1996 r.

Facebook:   https://fb.watch/dFHYWZ6RH5/

YouTube:   https://youtu.be/McG2xTZhNLE

LinkedIn:   https://www.linkedin.com/video/event/urn:li:ugcPost:6932960828291756032/

 

Henryka Bochniarz jest liderką środowiska biznesowego w Polsce. Założycielka i Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Członkini rad nadzorczych Fiat Chrysler Automotive Poland oraz była członkini rad nadzorczych wielu firm międzynarodowych w Polsce. Członkini Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu oraz była minister przemysłu i handlu. Współzałożycielka Kongresu Kobiet i Stowarzyszenia Kongres Kobiet; Przewodnicząca Wspólnego Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego; Prezes Fundacji Prymus. Dr Bochniarz była stypendystką Programu Fulbrighta.

Facebook:   www.facebook.com/events/638290814559607

YouTube:   youtu.be/5zYkHSDfVow

LinkedIn:   www.linkedin.com/video/event/urn:li:ugcPost:6988504386268196864/