IV Alumnowe Thanksgiving w Krakowie

W tym roku kalendarz spłatał nam figla i Alumni świętowali amerykańskie Święto Dziękczynienia podczas polskiego Świętego Mikołaja. Tegoroczne „Alumnowe Thanksgiving” było wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Alumni oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Dzięki uprzejmości dr. Stanisława Kowalskiego, Rektora WSEI, skorzystaliśmy z nowoczesnych sal uczelni.

Świętowaliśmy wspólnie, czyli obecni byli nie tylko członkowie Stowarzyszenia, ale też nasi partnerzy i przyjaciele z: Konsulatu USA w Krakowie i Ambasady USA w Warszawie, z Tammy Nobilski, wicekonsul ds. kultury oraz Emily Kosmaczewski, wicekonsul ds. ekonomicznych na czele, American Chamber of Commerce in Poland, z Jackiem Drabikiem, członkiem zarządu AmCham, polscy i amerykańscy fulbrighterzy oraz wielu innych.

Podczas imprezy wszyscy mogli wysłuchać krótkiego wykładu Janelle Sulik, która opowiadała nam o amerykańskiej tradycji Thanksgiving. Potem zostaliśmy uraczeni świątecznym koncert amerykańskiego gitarzysty Jonathana Birchfielda.

Ale najważniejszym elementem dziękczynienia były tradycyjne, amerykańskie potrawy z głównym daniem czyli świątecznym indykiem. Alumnowe Thanksgiving zakończyło się około 22:00, ale wiele osób kontynuowało świętowanie i networkingową pracę, ale w innych lokalu.

Duże podziękowania należą się Wojciech Blecharczyk za jego zaangażowanie w organizację imprezy.

A jak było i co się działo podczas „IV Alumnowego Thanksgiving” zobaczcie sami na zdjęciach.