Alumnowy Karnawał – tak się bawiliśmy w 2023 r.

To już druga edycja „Alumnowego Karnawału”.
W tym roku udało się nam zorganizować to wydarzenie aż w 9 miastach wojewódzkich, czyli w: Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz w Brukseli. „Alumnowy Karnawał” to seria regionalnych spotkań Alumnów przy kawie & herbacie & piwie & winie (napój do wyboru).


Spotykali się członkowie Stowarzyszenia Alumni, ale też pozostali uczestnicy programów Departamentu Stanu USA, którzy jeszcze się nie dołączyli do „Alumnowej rodziny”: FLEX-erzy czyli najmłodsi ze stypendystów amerykańskich; Fulbrighterzy, którzy stanowią najliczniejszą grupę korzystających ze stypendiów Departamentu USA oraz ich amerykańscy odpowiednicy, którzy w tym roku zawitali do Polski.
„Alumnowy Karnawał” odbywał się w styczniu i lutym. Były wspólne zabawy (wyjście na kręgle), były wspólne wycieczki (spływ sztolnią Czarnego Pstrąga), były wspólne posiłki i wspólne drinki. Rozmawialiśmy o ciekawostkach ze stypendyjnego wyjazdu do USA, różnicach w pracy akademickiej tu i tam, nawiązanych kontaktach, korzyściach z pobytu w Stanach. Bo każdy z nas wiele zyskał dzięki stypendium Departamentu Stanu USA.
Do zobaczenia za rok na … „Alumnowym Karnawale 2024”.