Alumnowy Karnawał 2024

Już po raz trzeci styczeń i luty był aktywnym okresem w naszej społeczności. Bo był to czas „Alumnowego Karnawału” czyli serii spotkań Alumnów z danego województwa przy dobrej zabawie, uczestnicząc w ciekawym wydarzeniu oraz rozmawiając przy kawie & herbacie & piwie & winie (napój do wyboru).

Spotkali się członkowie Stowarzyszenia Alumni, ale też uczestnicy wszystkich programów Departamentu Stanu USA, którzy jeszcze się nie dołączyli do „Alumnowej rodziny” jak np. FLEX-erzy czyli najmłodsi ze stypendystów amerykańskich, czy Fulbrighterzy, którzy stanowią najliczniejszą grupę korzystających ze stypendiów Departamentu USA.

W okresie tegorocznego karnawału udało się zorganizować wydarzenia w sześciu województwach: małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim oraz, już tradycyjnie, w Brukseli. Bo w stolicy Belgii oraz Unii Europejskiej, żyje i pracuje spora diaspora Alumnów.

Podczas „Alumnowego Karnawału” odbyło wiele atrakcji: rywalizacja w kręgle na krakowskim Kazimierzu, zabawa w Escape Room „Unlock the door” w Kielcach, zwiedzanie Muzeum Fabryki Norblina w stolicy Mazowsza, zwiedzanie zabytkowej kopalni Ignacy na Śląsku oraz długie rozmowy przy smacznym jedzeniu oraz dobrych napojach w innych województwach.