ALUMNOWE THANKGIVING 2023

„Alumnowe Thanksgiving” to zawsze rodzinny czas przy domowym jedzeniu, smacznym indyku oraz dobrym napitkach. Ale tym razem było… fantastycznie!
Po raz szósty mieliśmy okazję spotkać się w Alumnowym gronie znajomych wspólnie z przyjaciółmi z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz amerykańskimi Fulbrighterami, którzy przyjechali na swoje stypendium do Polski.

Ale „Alumnowe Thanksgiving” to nie tylko jedzenie i picie. To przede wszystkim rozmowy i dyskusje pomiędzy nowymi członkami i członkiniami naszej „Alumnowej rodziny”, a tymi o dłuższym stażu. Swoją prelekcję o tradycji Thanksgiving w USA przedstawiła Joanna Pottle, amerykańska artystka i Fulbrighterka, która po ukończeniu stypendium postanowiła pozostać w Polsce. Po prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja o historii tego święta i jej różnych odcieniach w Ameryce.

Ta impreza nie odbyłaby się bez pomocy kilku osób: dr Stanisława Kowalskiego – rektora Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Marii Brzostek i Althea Cawley-Murphee – z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, a szczególnie Piotra Zimocha z zarządu naszego Stowarzyszenia.