10. rocznica programów ILVP i PAFW

ILVP 2017_1Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Alumni, Monika Rajska oraz Agnieszka Zwierzyńska, w dn. 18 września 2017 r spotkali się w rezydencji Ambasadora z absolwentami programu ILVP oraz LIDERZY PAFW z okazji 10. rocznicy jego powstania. Program dotychczas umożliwił wysłanie ponad 100 liderów z całej Polski do Stanów Zjednoczonych oraz stworzenie w Polsce sieć liderów zaangażowanych w sprawy lokalne.  Program ILVP realizowany jest przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Szkołą Liderów.  Jest częścią Międzynarodowego Programu Liderów  nadzorowanego przed Departament Stanu USA, który wspiera lokalnych aktywistów zaangażowanych w tematykę społeczeństwa obywatelskiego, kultury oraz środowiska.
W spotkaniu wzięli udział także Marek Mendel i Piotr Kozioł, którzy angażują się w prace Stowarzyszenia organizując w październiku spotkanie w Opolu w ramach stowarzyszeniowego programu Road Show na temat demokracji lokalnej i postaw obywatelskich.

Agnieszka Zwierzyńska wraz z Markiem Mednlem byli w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku w ramach wizyty poświęconej pracy z młodzieżą, metod i dobrych praktyk edukacji pozaszkolnej zorganizowanej we współpracy z PAFW.

Podczas spotkania zarówno ambasador Paul Jones, jak i ambasador Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, zachęcali absolwentów do pozostania aktywnymi, dzielenia się doświadczeniem zdobytym w Stanach Zjednoczonych ze współpracownikami, rodziną oraz przyjaciółmi oraz do pozostania mentorami.

Stypendyści obu programów uczestniczyli w 2-dniowych warsztatach zorganizowanych przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności których tematem była wymiana doświadczeń prowadzonych techniką World Cafe a drugiego dnia zarządzanie w kryzysie.

Grupa liderów jest częścią stale rosnącej liczby ponad 4000 absolwentów, którzy brali udział w wymianach organizowanych przez rząd amerykański. Ta liczba obejmuje między innymi absolwentów Programu Fulbrighta i najmłodszych, którzy byli częścią programu Future Leaders Exchange – FLEX.ILVP 2017_1

ILVP 2017_2