Untitled

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Finał konkursu Spelling Quiz 2020

28 marca 2020 @ 08:00 - 17:00

W dniu 10 marca 2020 roku, w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbył się finał konkursu Spelling Quiz 2020. Autorką konkursu jest Marzanna Gromotowicz, nauczycielka V LO oraz członkini naszego Stowarzyszenia.
Głównym celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży i mobilizowanie jej chęci twórczych i motywacji do nauki języka angielskiego oraz nabycie umiejętności pozytywnej rywalizacji. Realizacja celu odbywała się przez sprawdzenie umiejętności dokładnej wymowy i znajomości angielskiego alfabetu i ortografii. Uczestnicy z Częstochowy i powiatu częstochowskiego rywalizowali w dwóch kategoriach: SENIOR (uczniowie szkół ponadpodstawowych) i JUNIOR (uczniowie ze szkół podstawowych). Ich zadaniem było poprawne przeliterowanie, za pomocą alfabetu angielskiego, ośmiu wyrazów począwszy od trzyliterowych do dziesięcioliterowych. Poziom zmagań finałowych był bardzo wysoki, a skupienie uczestników i widowni mocno odczuwalne.
Mistrzynią Angielskiej Ortografii w kategorii SENIOR została uczennica Zuzanna Michalczyk z LO im. J. Słowackiego w Częstochowie. Mistrzem Angielskiej Ortografii w kategorii JUNIOR został uczeń Dawid Kuźma ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych.
Wydarzenie poprzedził musical My American Dream, który wprowadził wszystkich w klimat języka angielskiego i kultury amerykańskiej. Musical przygotowany został przez panią Dominikę Tomecką i uczniów V LO.
Konkurs Spelling Quiz 2020 odbył się pod patronatami: Europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej, Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Dyrektorki Delegatury Częstochowskiej Śląskiego Kuratorium Oświaty Alicji Janowskiej i Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności Urządu Patentowego RP.

Patronem wydarzenia zostało też Stowarzyszenie Alumni. Ufundowaliśmy roll-up, który pozostanie odtąd godłem konkursu Spelling Quiz.

Details

Date:
28 marca 2020
Time:
08:00 - 17:00