Alumni dla Ukrainy

22 marca odbyło nadzwyczajne spotkanie „Alumni dla Ukrainy”. W jego trakcie rozmawialiśmy o swoich doświadczeniach ostatnich dni i tygodni związanych z sytuacją wojenną w Ukrainie oraz falą uchodźców w Polsce.

Członkowie i członkinie Stowarzyszenia Alumni podzielili się też swoim zaangażowaniem na rzecz pomocy uchodźcom oraz projektami i pomysłami nastawionymi na pomoc dla nich teraz oraz w niedalekiej przyszłości. W najbliższych dniach przedstawię krótkie podsumowanie tych inicjatyw i projektów. W trakcie spotkania poruszyliśmy też tematykę sytuacji międzynarodowej związanej z wojną w Ukrainie, postrzeganej z różnych perspektyw i różnych stron świata.
Na spotkanie, które odbyło się na ZOOM, przybyło liczne grono Alumnów. Tym bardziej cieszy fakt, że nie byli to tylko członkowie Stowarzyszenia Alumni mieszkający w Polsce, ale też ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Kirgistanu.
Spotkanie „Alumni dla Ukrainy” trwało ponad 2 godziny, a i tak nie udało się nam omówić wszystkich tematów, które nas poruszyły w związku z tragiczną sytuacją w Ukrainie. Jak widać dwie godziny to za mało, aby zmierzyć się z tak trudnym i złożonych tematem. Niemniej jednak cieszy też fakt, że większość z nas mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.