Wyjazd integracyjny do Pyzdr

W dniach 17,18,19 września 2021 r. Alumni spotkali się w Pyzdrach, na ziemi wielkopolskiej, aby wspólnie spędzić bogaty w atrakcje długi weekend.

Gościny w tych dniach udzielił nam Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie nad Wartą. A przywitał nas w piątek bardzo miło, czyli tradycyjnym już spotkaniem przy wyśmienitym grillu.

Program pobytu był atrakcyjny. Organizatorką całości była Wiesława Kowalska – właścicielka ‘Folwarku Wójtostwo’ oraz miłośniczka ziemi pyzdrskiej i historii tego regionu. To za jej namową w sobotę odwiedziliśmy kaplicę po-ewangelicką w Orlinie Wielkiej, leśny cmentarz, odkrywkę darniowej rudy żelaza i porzuconą zagrodę w Wierzchach, chałupę „Józka” na leśnej polanie, żelazny dom po remoncie w Nowolipsku. Za to w niedzielę zwiedziliśmy sam „Folwark Wójtostwo” i owoc prac Wiesi oraz Przemka Kowalskich. Ponadto mieliśmy okazję skosztować lokalnych produktów z Folwarku.

Podczas pobytu w Pyzdrach był też czas dla Stowarzyszenia. Podczas sobotniego wieczoru zorganizowaliśmy spotkanie Alumnów. Mogliśmy się bliżej poznać i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z pobytu w USA na stypendium. Mówiliśmy o sprawach związanych z działalnością Stowarzyszenia, planach na przyszłość i rozwoju „Alumnowej rodziny”.

Cały pobyt trwał prawie trzy dni, ale w związku ze wspaniałą atmosferą, znakomitym jedzeniem i wyśmienitymi trunkami, bogatym programem i wspaniałym towarzystwem, to był czas, który minął zdecydowanie za szybko.

Mamy nadzieję na powrót na wielkopolską ziemię.