Rozpoczęcie obchodów stulecia niepodległości RP

W dniu 6 grudnia br. Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler zaprosił do siebie Alumnów, studentów Amerykanistyki UJ, młodzież szkolną i Amerykanów mieszkających w Krakowie na bardzo szczególną imprezę. W tym dniu Ambasada i Konsulat USA w Polsce rozpoczęły świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz bardzo szczególnych stosunków polsko-amerykańskich w XX i XXI wieku.
Jak widać, przeprowadzone spotkanie było bardzo huczne i z rozmachem. Rozpoczęło się przypomnieniem przez p. Konsula historii stosunków USA z Polską i Polakami. Potem odbyło się spotkanie na łączach, czyli połączenie telekonferencyjne ze wszystkimi 20 ośrodkami współpracującymi z Ambasadą USA w Warszawie. A na koniec wszyscy uczestnicy mogli skosztować tortu, specjalnie przygotowanego na tę okazję.
Od dzisiaj przez najbliższe dwa lata strona amerykańska chce przypominać o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz o szczególnych relacjach, jakie łączyły Polaków i Amerykanów na przestrzeni wieków.