Untitled

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zawód – broker ubezpieczeniowy. Wywiad z Elżbietą Wojciechowską-Lipką

14 października 2022 @ 18:00 - 19:30

„Zawód” jest cyklem wywiadów z członkami i członkiniami Stowarzyszenia Alumni, których życie zawodowe jest związane z profesją, której nie da się zaszufladkować w 8 godzinny dzień biurowej pracy, wymaga dużego zaangażowania i własnej inicjatywy oraz związana jest z daleko posuniętą samodyscypliną. Słuchaczom postaramy się przybliżyć kulisy tych profesji, opowiedzieć o ich pozytywnych i negatywnych aspektach, ukazać zmienność profesji na przestrzeli lat, związanych np. z rozwojem nowoczesnych technologii.

 

14 października porozmawiamy z Elżbietą Wojciechowską – Lipką.

Elżbieta jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie i doktorem nauk rolniczych w zakresie ekonomiki produkcji zwierzęcej (SGGW). Swoje zainteresowania naukowe skoncentrowała na problematyce zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Po ukończeniu studiów ubezpieczeniowych była współtwórcą firmy ubezpieczeniowej Agropolisa zabezpieczającej potrzeby sektora rolno- spożywczego. Zainicjowała budowę systemu ubezpieczeń rolnych z dopłatami Państwa. W tym czasie zdała egzamin brokerski i od 20 lat prowadzi własną firmę brokerską „Agrobroker – ubezpieczenia, doradztwo, szkolenia”. W swoim dorobku ma też bogaty zbiór publikacji naukowych i popularnych o tematyce ubezpieczeń rolnych i msp. Elżbieta jest stypendystką Departamentu Stanu USA z 2001 r.

 

Rozmowę poprowadzi red. Zbigniew Bartuś, publicysta, reportażysta, felietonista Dziennika Polskiego i mediów Grupy Polska Press. Zbigniew też był stypendystą Departamentu Stanu USA w ramach programu IVLP (2000).

Details

Date:
14 października 2022
Time:
18:00 - 19:30

Organizer

Stowarzyszenie Alumni

Venue

Facebook & YouTube & LinkedIn
Polska + Google Map