American Day w Katowicach

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Alumni było współorganizatorem American Day, które odbyło się w Katowicach w dniu 23 maja 2019 r. Gospodarzem wydarzenia była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Celem wydarzenia była promocja współpracy między Polską i USA oraz pielęgnowanie polsko-amerykańskich relacji gospodarczych.
Tegoroczna edycja skupiła się na czterech panelach:


1) Patrzymy razem w przyszłość. Amerykańsko-Polskie stosunki gospodarcze na najbliższe 100 lat. W jakim kierunku powinniśmy iść?
2) Prezentacja stanu Wirginia, USA, oraz wideokonferencja z przedstawicielem stanu Nevada, USA.
3) Ekspansja na rynek Stanów Zjednoczonych. Sesja AmCham.
4) Polsko-Amerykańska wymiana technologiczna.
Podczas paneli swoją wiedzą, doświadczeniem oraz pomysłami dzielili się nie tylko naukowcy i znawcy tematu, ale też przedsiębiorcy i praktycy, którzy codziennie prowadzą biznes na linii Polska – USA.
Tak ciekawy zakres tematyczny wydarzenia przyciągnął szeroką rzeszę firm, specjalistów, naukowców oraz wiele zainteresowanych osób ze Śląska oraz innych województw. Aula była zapełniona gośćmi wydarzenia.
Po części panelowej odbyła się część networkingowa, podczas której osoby zainteresowane mogły indywidualnie porozmawiać z prelegentami, a nawet uzyskać porady prawne w zakresie wejścia na rynek amerykański.
Wydarzenie zakończyło się bankietem.
Podziękowania za organizację należą się RIG w Katowicach, ale też współorganizatorowi czyli AmCham Kraków@Katowice oraz pozostałym partnerom wydarzenia.