Alumnowy Karnawał 2022

 

Styczeń 2022 przebiegał pod hasłem „Alumnowego Karnawału”. „Alumnowy Karnawał” to seria wojewódzkich spotkań Alumnów przy kawie & herbacie & piwie & winie (napój do wyboru). Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu chcieliśmy się spotkać w realu czyli w kawiarni / pubie / restauracji, aby bliżej się poznać.

Spotykali się członkowie Stowarzyszenia Alumni, ale też pozostali uczestnicy programów Departamentu Stanu USA, którzy jeszcze się nie dołączyli do „Alumnowej rodziny”: FLEX-erzy czyli najmłodsi ze stypendystów amerykańskich; Fulbrighterzy, którzy stanowią najliczniejszą grupę korzystających ze stypendiów Departamentu USA oraz ich amerykańscy odpowiednicy, którzy w tym roku zawitali do Polski.

 

W styczniu udało się nam spotkać w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, pomorskim i wielkopolskim, a w lutym w warmińsko-mazurskim. Udało się też zorganizować pierwsze spotkanie członków naszego Stowarzyszenia poza granicami Polski. W Brukseli zebrali się Alumni, którzy żyją, pracują lub studiują w belgijskiej stolicy.

 

Podczas „Alumnowego Karnawału” rozmawialiśmy o codziennych perypetiach podczas stypendium w USA, różnicach w pracy akademickiej tu i tam, nawiązanych kontaktach, korzyściach z pobytu w Stanach. Bo każdy wiele zyskał dzięki stypendium Departamentu Stanu USA. Ale podczas „Alumnowego Karnawału” też planowaliśmy: następne spotkania w tym samym, a nawet rozszerzonym gronie oraz propozycje na dalsze zaangażowanie Alumnów w regionach.