Road Show w Krakowie – 27 listopada 2017

W ostatni poniedziałek listopada po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach cyklu imprez, projektu Road Show. Zebraliśmy się w Amerykańskim Centrum Informacji, działającym przy Konsulacie Stanów Zjednoczonych w Krakowie, aby posłuchać dr. Wojciecha Blecharczyka i jego wykładu: Green and Smart Cities.

Wykład koncentrował się na pytaniu: Jak funkcjonują miasta smart i jaka powinna być ich przyszłość?

Dr Wojciech Blecharczyk to wykładowca akademicki uczelni krakowskich i rzeszowskich. Od lat związany z działalnością na rzecz ochrony środowiska, przez dziesięć lat wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie, wiceprzewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej, członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jego komisji Sport i Środowisko, samorządowiec trzech kadencji, promotor i współorganizator kongresów i konferencji z zakresu ekorozwoju, odnawialnych źródeł energii, green i smart city. Autor publikacji promujących edukację ekologiczną.

Podczas spotkania swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Konsul ds. Prasy i Kultury, Pam De Volder, oraz Prezes Stowarzyszenia, Rafał Pieprzyk. Wśród obecnych byli Alumni oraz goście z Krakowa, Małopolski oraz okolicznych województw.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania Alumni przenieśli się do Kawiarni Kurant, gdzie w miłej atmosferze, przy winie i innych trunkach, dyskutowali, rozmawiali i dobrze bawili.